Ana Sayfa / Balık Restoranı Açmak / Dört Adımda Balık Restoranı Açmak
Balık Restoranı Açmak
Balık Restoranı Açmak

Dört Adımda Balık Restoranı Açmak

Balık restoranları dört yanı deniz olan Türkiye’nin simgelerinden sayılır. Hemen hemen her bölgemizde güzel balık restoranlarına rastlamak mümkün. Restoran açmak için yapılması gereken temel işlemlerden sonra aşağıda sıraladığımız balık restoranı açmak adımları izleyebilirsiniz.

1. Adım

Balık restoranı açmak için ilk adımda yapılacak iş deniz ürünleri ve yanında servis edeceğiniz yiyecekler için gerekli olan ürünleri nereden alacağınıza dair bir fiyat araştırması yapmanız. Sizin için uygun olan yer ile belli bir süre için fiyat anlaşması yapmalısınız .

2.Adım

Balık restoranınız için bir menü oluşturmalısınız. Menü oluşturmadan önce küçük bir araştırma ile restoranı açacağınız bölge yakınlarında bulunan balık restoranlarının menülerini ve en çok tercih edilen ürünlerini belirlenebilir.

Balık Restoranı Açmak
Balık Restoranı Açmak

3.Adım

Görev tanımlamaları yapılmalı. Hangi işi kimin yapacağına göre bir iş düzeni kurularak iş akışının nasıl sağlanacağına karar verilmeli. Gerekli elemanların işe alım süreçleri gerçekleştirilmeli.

4.Adım

Restoran açılışını gerçekleştirmeden pazara giriş yapılmalıdır. Restoranın genel konsepti, satılacak ürünler ve ürünlerin kalitesi ve tazeliğine yönelik bir tanıtım yapılmalı. Tanıtım sosyal paylaşım sitelerinden viral yolla, basılan farklı flyer ve broşürlerle, televizyon ve radyo reklamlarıyla ya da seçilebilecek farklı yollar ile yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta tanıtımda hitap edilecek kitleye direk gidecek en kısa yolu izlemektir.

 

Açacağınız balık restoranı için gerekli tüm mutfak ekipmanlarını Cafemarkt‘dan temin edebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.