Ana Sayfa / Cafe Açmak / Bulaşık Makinelerinin Ev ve İşletmeler için Önemi
blank

Bulaşık Makinelerinin Ev ve İşletmeler için Önemi

Mutfakların birbirinden güzel yiyeceklerle dolup taştığı bu anlar tabak, çatal, kaşık, bıçak, bardak gibi birçok eşyanın yıkanması ile son bulur.  Hem özel günlerde hem de günlük rutinlerimizde mutfaklarımızı temiz tutmaya gayret ederiz. Özellikle ortak kullandığımız mutfak araç ve gereçlerini yüksek ısıda bulaşık makinesinde yıkayarak istediğimiz hijyeni sağlamış oluruz. Mutfak araç ve gereçlerinde oluşan zorlu lekelerle baş edebilmek ve gıda zehirlenmelerine neden olan bakteriler ve virüslerden korunmak için, bulaşık makineleri hepimizin imdadına yetişir. Evlerde ve işletmelere kullanılan bulaşık makineleri zamandan, sudan, deterjandan tasarruf sağladığı gibi yüksek ısıda yapılan yıkama sayesinde mikroplardan arındırılmış, hijyenik mutfak gereçlerine sahip olunmasını kolaylaştırır.

Lokantalar, kafeler gibi işletmelerde mutfak gereçleri hızla kirlenmektedir. Kirlenen bu gereçlerin, talebe yetişmek için hızlıca yıkanması gerekir. Ortak kullanılan bu gereçlerin temizliği ve hijyenini sağlamak işletmelerin dikkat etmesi gereken en önemli konuların başında gelmektedir. İşletmeler, sağlığı ön planda tutarak yatırımlarını buna göre yapmalı, ihtiyaçlarını karşılayacak bulaşık makineleri kullanmalıdır. Burada, işletmelerin ve ailenizin bulaşık makinesine yatırım yapmaya değer olmasının birçok nedeni vardır. Hiç kimse lavaboda duran tencere ve tabak yığınını elde yıkamak istemez. Bulaşıklarınızı elde yıkamak yalnızca çok zaman ve çaba gerektirmekle kalmaz, aynı zamanda kırık tabaklar ve bulaşık sabununuzdaki kimyasallarla sürekli temas halinde olmanıza neden olur.

blank

Daha Hijyenik

Salgın hastalıklarla mücadele edilen günümüzde gıda ve gıda araç gereçlerinin hijyeni hepimizin dikkat ettiği bir unsurdur. Özellikle gıda sektörüne hizmet eden işletmeler, gerekli hijyenik koşulları yerine getirmekle yükümlüdür. Restoran, lokanta ve kafeler gibi insanların ortak kullandıkları araç gereçlerin salgın hastalıkla mücadele kapsamında daha dikkatli ve hijyen koşullarına uygun temizliğinin yapılması gerekir.

Eski süngerler, gıda zehirlenmesine neden olan yaygın bakteriler için uygun bir yuvadır. Elde bulaşık yıkamanın aksine, bulaşık makinesi mikropları ısıtılmış suyla öldürür. Ev ve işletme tipi bulaşık makineleri kullanmak maksimum hijyen sağlayan bir anti bakteriyel temizleme işlevidir. Yüksek sıcaklıkta mutfak gereçlerinizin yıkanması onları çok daha hijyenik tutmanıza yardımcı olur ve bu, alerjisi olan küçük çocuklar veya aile üyeleri için önemlidir.

Zorlu Lekelere Kolay Çözüm

Bulaşık makineleri, dahili yüksek basınçlı su jetleriyle zorlu lekeleri çıkarmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle tek yapmanız gereken, tabaklarınızdan kalan yiyecekleri çöpe atmaktır. Kadehler, bardaklar ve biberonlar gibi diğer eşyalar da tüm köşe ve çatlaklara ulaşabildiğinden bulaşık makinesi yardımıyla iyice temizlenebilir.

blank

Su Tasarrufu ve Daha Az Ev İşi

Bırakın bulaşık makineniz kirli işleri yapsın, siz de zamandan kazanarak yapmaktan zevk aldığınız şeyleri yapın. Yapmanız gereken tek şey, kirli bulaşıklarınız ve bıçaklarla doldurmak, işinizi kolay ve sorunsuz hale getirmek.

Bulaşık makinesi elde yıkamaya göre çok daha az su tüketimi yapmaktadır. Bulaşık makinesiyle yapılan yıkama sayesinde gereksiz su harcamayarak hem bütçenize hem de su kaynaklarına katkı sağlamış olursunuz. Özellikle büyük işletmelerde kar ve zaman kazandıran bu durum uygun bulaşık makinesi tercihleriyle maksimum seviyeye ulaşır.

Bulaşık Makinesi Satın Almak için Tıklayın!