Ana Sayfa / Genel / Barbekü Çeşitleri ve Kullanım Şekilleri
blank

Barbekü Çeşitleri ve Kullanım Şekilleri

Barbekü nedir?

Barbekü bir pişirme şeklidir. Pişirildiği ekipmana da aynı ismi vermiş bu pişirme şekli, uzun yıllardır kullanılmaktadır. Kültürümüzdeki mangal mantığıyla benzeşen yönleri olan barbekü özellikle aile toplantılarında ve keyifli akşam yemeklerinde sıkça kullanılır.

Şık görüntüsüyle bahçelerde yerini alan barbekülerin çalışma şekli çeşitlidir. Doğalgazla, elektrikle ya da kömürle çalışan ekipmanları konforunuza göre tercih edebilirsiniz. Yüksek ateşte ve ızgarada lezzetli etler pişirmek için kaliteli bir barbeküye sahip olmak ilk adımdır.

Barbekülerin Kullanım Şekilleri

Barbekülerin yapıldığı malzeme de tercih ederken dikkat etmeniz gereken özelliklerdendir. Taş ve tuğla olanları çoğunlukla yoğun hizmet veren işletmelerde kullanılır. Barbekü kullanımı yoğunlaştıkça ev ve balkonlara uygun modeller de üretilmeye başlamıştır.

Evler için uygun olan barbeküler, ergonomik ve kullanışlıdır. Kolay temizlenebilir malzemeden üretilerek kullanan kişiye keyifli bir deneyim yaşatır. Mangal benzeri bir eylem olan barbeküde etiniz ve sebzeniz pişerken misafirlerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Genellikle kapak seçenekleri de mevcut olan ekipmanların koku ve duman salınımı da azdır.
İster evinizde ister bahçenizde şıklık katacak, akşam yemeklerinizi ve arkadaş toplantılarınızı daha keyifli hale getirecek barbekü çeşitlerine cafemarkt.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

barbekü çeşitleri
Barbekü Yapmak Kolay Mı?

Barbekü yapmak oldukça kolay. Çalışma çeşidine göre elektrikli olanlar en kolay kullanımlı olanlardır. Mangal lezzetine ulaşabilmek için kömürlü tercih eden bir kitle de mevcuttur. Keyifli bir pişirme çeşidi olduğu için yüksek verim beklenen barbeküler yüksek ateşte etleri hem sulu hem lezzetli bir şekilde yemenizi sağlar. Barbekü çeşitlerinde tütsüleme yapmak da mümkündür. Tütsü talaşı edinerek pişirmeyi talaş desteğiyle yaparsanız tat ve aroma zenginliğine kavuşacaksınız.

Zaman da bu keyifli pişirme çeşidinde önemli bir etmendir. Lezzetli bir et yemenin yolu sabırdan geçer, yavaş yavaş kömür ateşinde pişen bir yiyeceğin yerini tutacak bir şey yoktur. Yeterli alanınız, zamanınız ve bütçeniz varsa ızgaranızın üzerini renkli sebzelerle dizin ve yemeğinizin keyfini çıkarın.

Bigg Green Egg Barbekü Modelleri

6 farklı boyutuyla kullanıcıların yanında olan Bigg Green Egg, şık görüntüsüyle dikkatleri üzerine toplamaktadır. Kampta, havuz kenarında ve bahçenizde kullanmanız için her boyutta ürün satışa sunan marka tüm kullanıcılara hitap etmektedir. Yüksek kalitede seramikten üretilmiş barbekülerin renk ve şekillerine bayılacaksınız!

barbekü çeşitleri
Bigg Green Egg XL modeli 2 bütün hindi, 24 adet hamburger gibi büyük porsiyonlar alabilir. Büyük toplantılarınızda kolaylıkla taşıyarak yerini değiştirebileceğiniz barbeküler aynı anda birçok yemek pişirmenizi de sağlar. Kokuyu hapsetme özelliği sayesinde herkesin damak zevkine göre servis yapabilirsiniz.

Barbekü deneyiminizi güzelleştirmek, lezzetli akşam yemeklerini bahçenizde pişirebilmek için tüm barbekü çeşitlerini inceleyebilir, kendinize en uygun olanını satın alabilirsiniz.

Barbekünüzü kullanırken ihtiyacınız olacak kaliteli bıçakları incelemek için linkte tıklayabilirsiniz; https://blog.cafemarkt.com/sef-bicaklari/

Barbekü Çeşitleri İncele!