Ana Sayfa / Büfe Açmak / Büfe Açmak İsteyenler Dikkat!
büfe açmak

Büfe Açmak İsteyenler Dikkat!

Büfeler hepimizin sıkça uğradığı yerler. Büfe açmak maliyet olarak cafe, restoran ya da bar açmaktan çok daha avantajlı. Gelir olarak da genellikle nakit akışının olduğu bir işletme türü. Çoğu insan küçük paraları verirken tercihini nakit harcamaktan yana kullanıyor. Bu da küçük girişimlerin uzun süreli ayakta kalmasını sağlıyor.

Peki büfe açmak kolay mı? Büfe açmak için neler gerekir?

Risk edilecek meblağ ve gerekli sermaye açısından büfe açmak büyük bir işletme açmaktan biraz daha kolay olsa da onunda uyulması gereken prosedürleri var elbette. Bir muhasebeci ile görüşmeniz, vergi dairesi, sgk, ticaret odası ya da esnaf odası ve belediyeye büfe açacağınızı belirtip başvuru yapmanız gerekmekte.

Büfe Açmak

Cafe, büfe, restoran, otel, bar ya da herhangi başka bir girişim olsun bir mekan açmadan önce profesyonel bir gözden yardım alarak fizibilite çalışması yaptırmanızı öneririz. Bir mekanın en önemli satış öğesi o mekanın konumudur. Mekanınızın doğru konumda olduğundan mutlaka emin olmalısınız. Büfeler müşterilerin uzun süre vakit geçirdiği yerler değildir. Büfeler için önemli olan işlek bir yerde olmalarıdır. Büfenin etrafından ne kadar insan geçese o kadar potansiyel müşteri ağı var demektir. Bu sebeple konumu özellikle insanların işe giderken, işten gelirken, okula gidip gelirken kullanacağı yolların üzerinde açmanızı tavsiye ederiz. Büfeler acil ihtiyaç karşılamak için ideal yerlerdir. Sabah kavlatı edememiş bir kişi ya da sıcakta otobüsle yolculuk yapmış susamış bir kişi sizin en kolay kazanabileceğiniz müşteriler olabilir.

Her büfenin satacağı ürünler farklıdır ancak büfelerin olmazsa olmazı tost, sosisli gibi hızlı tüketilebilir ürünleri vardır. Biz de bu ürünleri baz alarak sizler için sadece yiyecek ve içecek satan bir büfenin alması gereken temel mutfak ekipmanları ve malzemelerini bir listede topladık.

Büfe Açmak İçin Gerekli Mutfak Malzemeleri ve Mutfak Ekipmanları

PDF Mekan Açma Listelerimizi İndirmek İçin Tıklayın.

büfe açmakBüfe ekipmanları listeniz için gerekli mutfak ekipmanları ve malzemeleri ile ilgili soru ve ürün talepleriniz için www.cafemarkt.com adresimize girerek, satis@cafemarkt.com mail adresimize mail göndererek ya da +90212 514 51 21 no’lu telefonumuzu arayarak deneyimli satış ekibimizden destek ve hizmet alabilirsiniz.