Ana Sayfa / Bar Açmak / Bar Ekipmanları ve Malzemeleri
Bar Ekipmanları-Bar Malzemeleri

Bar Ekipmanları ve Malzemeleri

Bar Ekipmanları

Barlar gece hayatının kalbinin attığı popüler mekanlar. Her geçen gün yeni bir bar açılıyor. Bar açmak isteyenlerin ilk yaptığı iş bar açmanın maliyetin ne olduğunu araştırmak. Girişimcilerin öncelikli olarak yaptığı bir bar ekipmanları listesi oluşturmak. Peki bar ekipmanı neye denir? Bar malzemesi neye denir? Bar ekipmanları ve bar malzemeleri nelerdir?

Bar ekipmanları bir barda olması gereken elektronik aletler olarak özetlenebilir. Bunların dışında elektronik olmayan ancak bir bar için mutlaka olması gereken malzemeler de vardır. Bunları da bar malzemeleri olarak bir başlık altında toplayabiliriz. Peki bir barda olması gereken bar ekipmanları ve bar malzemeleri nelerdir? Bu ekipman ve malzemeleri alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bar blender, kahve makinesi, narenciye sıkacağı, kahve öğütücüsü, buz kırıcı, buz makinesi, kettle, sıcak su makinesi, bardak yıkama makinesi, bardak yıkama aparatı, buz dolabı, kuruyemiş ısıtıcısı temel olarak bir barda bulunması gereken bar ekipmanları olarak sayılabilir.

Bar Ekipmanları-Bar Malzemeleri

Bar pipetlik, bar peçetelik, manuel buz kırıcı, açacak, tirbüşon, şişe akıtıcı, şişe dökücü, shaker, jigger, mojito tokmağı, şurup dökücü, buz kovası ve şarap kovası, bar lastiği, Bar konteyner ve bar kabı, bar kaşığı, tepsi, shot servis ünitesi, kadeh tatlandırıcı, şarap aksesuarları, performans şişesi, kadeh, bardak, sürahi, tabak temel  bar malzemeleri olarak sayılabilir.

Bar Ekipmanları-Bar Malzemeleri

 

Bar Ekipmanı ve Bar Malzemesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Bar Ekipmanı alırken ürünlerin normal mutfaklar için üretilmediğinden endüstriyel mutfak için üretildiğinden emin olunmalıdır. Çünkü barda içecek ekipmanları çok yoğun kullanılacaktır ve ev tipi ürünler bu yoğunluğa uygun değildir.
  • Bar malzemesi ve ekipmanı alırken ürünün gıda ile teması söz konusu olduğundan paslanmaz olmasına dikkat edilmelidir.
  • Eğer ekipman alınıyorsa mutlaka ürünün garantisi olup olmadığına bakılmalıdır.
  • Ölçü için kullanılacak ürünlerin doğru ölçülendirilmiş olduğu kontrol edilebilir.
  • Ürünlerin ergonomik olup olmadığına yani kullanışlı olup olmadığına bakılabilir.

Tüm bar ekipmanı ve bar malzemesi ile ilgili soru ve ihtiyaçlarınız için www.cafemarkt.com adresimize girerek, satis@cafemarkt.com mail adresimize mail göndererek ya da +90212 514 51 21 no’lu telefonumuzu arayarak deneyimli satış ekibimizden destek ve hizmet alabilirsiniz.