Filtre Kahve Makinesi
|

Filtre Kahve Makinesi ve Kahve Makineleri

Filtre Kahve Makinesi Almak
Manuel filtre makinelerde kaşıklı modeller otomatik modeller, tuşlar derken çoğu zaman kahve makinesi almak kahve yapmaktan daha zordur.  Filtre kahve makinesi alırken karşılaşılabilecek seçenekleri yazımızda ele alıyoruz.
Eskiden kahve yapmak toz kahvenin üzerine sıcak su dökmekten ibaretti ancak farklı kahve tatlarının kültürümüze girmesi ile bu yöntem de tarihe karıştı.

Kahve Makinesi Çeşitleri

Kağıt Filtreli Kahve Makinesi
Kağıt filtre kullanılan filtre kahve makinesi çeşitleri mevcuttur. Genellikle büyük işletmeler tarafından tercih edilirler. Kahve kağıtları kullan at olarak satılır. Periyodik olarak değiştirilir ve dışarıdan haricen temin edilirler.

Kağıtsız Filtre Kahve Makinesi Çeşitleri
Kağıtsız kullanılan filtre kahve makineleri metal filtrelere sahiptir. Uzun süre kullanıma uygun olarak üretilen çelik filtreya sahiptir. Yedek parça olarak yıprandığında alınarak yenilenebilirler.

Kaşıklı Kahve Makinesi Çeşitleri
Kaşıkla kullanılan kahve makinesi çeşitleri vardır. Bu makineler üzerlerinde kahve koymaya yarayan kaşık bölümleri bulundururlar. Kaşık bölümüne kahve pişirilmek istediğinde konur ve sonrasında temizlenirler. Kaşıklar kahve yapımında uzun süre kullanılırlar. Bu makineyi kullanmak diğer makineleri kullanmaktan biraz daha karışık ve zordur. Genellikle kahve satışı yapılan yerlerde kullanılırlar. Kahve yapacak personel bu konuda eğitim almıştır.

Filtre Kahve Makinesi ve Kahve Makineleri Kataloğunu indirmek için tıklayın.

Filtre Kahve Makinesi
Çekirdekten Kahve Yapan Kahve Makinesi Çeşidi
Bu çeşit kahve makinesine kahveler çekirdek haline koyulurlar. Kahve makinesi kendi bünyesinde kahve değirmeni bulundurur. genelde otomatiktirler. Tek tuş ile kahve alınabilir.

Kapsüllü Kahve Makinesi Çeşidi
Bu makineler kullanması en kolay kahve makinesi çeşitlerindendir. Makinenin üst haznesinde kapsül koyacak bir bölüm bu bölümün dışında bir de su koyacak bir bölüm bulunur. Makineye su doldurulduktan sonra istenilen aromaya sahip kapsül makineye takılır ve tuşa basılır. Başka bir işleme gerek kalmadan kahve makinede servise hazır hale gelir.

Süzgeçli Kahve İbriği (Moka Pot) ve French Press 
Genelde evlerde ya da kahveyi yan ürün olarak satan yerlerin tercihidir. Kahveyi manuel olarak süzen bu ürünler demode sayılsa da hala tercih edilmektedir. French Press ile filtre kahve makinesi ile yapılan kahve birebir alınamasa da filtre kahve yapımında sıkça kullanılmaktadır.

 

Similar Posts