Filtre Kahve Makinesi-Cafemarkt

Filtre Kahve Makinesi

Bu yazımızda filtre kahve ve filtre kahve makinesini konu alıyoruz. Hergün herkesin en az bir bardak içtiği kahve şimdi filtrelenerek bardağınıza geliyor.

Aslında tüm kahveler kahve çekirdeklerinden imal edilir. Ancak öğütülüş biçimleri ve demlenme şekilleri bir birinden farklıdır. Bir de tabi çekirdek faktörü var. Ancak kaliteli kahve çekirdeğinin öğütülmüşüne doğru seçeceğiniz kahve üreten markalar ile ulaşabilirsiniz.

Filtre Kahve Nedir? ve Filtre Kahve Makinesi Nedir?

Filtre kahve kahvenin demeleniş biçimine göre aldığı isimdir. Bu yöntemde kahve çekirdekleri uygun incelikte öğütülür. Paketlenmiş olarak satılan bu kahve çeşidini sitemizde kahveler kategorinde (Lavazza Filtre Kahve) bulabilirsiniz.

Kahve tozu uygun sıcaklıktaki suyun üzerine dökülmesi ile demlenir. Demlenen kahve özel olarka imal edilmiş filtre kahve kağıdı vasıtasıyla süzülerek servise hazır hale getirilir. Bütün bu işlemi kendi başına yapması için üretilmiş kahve makineleri vardır. Bu makinelere filtre kahve makinesi diyoruz.

Neden Filtre Kahve?

Filtre kahve gerçek çekirdeklerden üretilir kısa bir sürede demlenir ve instant kahvelerden daha sağlıklıdır. İnstant kahveler kalan kahve çekirdeği parçalarının demelenerek granül haline getirilmesinden elde edilir. Ne gerçek bir kahvedir ne de sağlıklıdır. Bu sebeple filtre kahve dünya çapında sevilerek benimsenmiştir. Zengin aromalıdır, günün tüm saatlerinde içilebilecek kadar duru ve yumuşaktır.

Coffee Queen Filtre Kahve Makinesi

Coffee Queen filtre kahve makinası da diğer filtre kahve makineleri ile aynı prensipte damlama yöntemiyle kahve demlemesi yapar. Cam potlara sahiptir. Potun içerisindeki kahvenin azalıp azalmadığını rahatlıkla takip edebilirsiniz. Kahve potunun cam olması kahvenin tadının değişmeden kalmasını sağlar. Coffee Queen M2 kahve makinesi ile aynı anda hem kahve demleyebilir hem de demlediğiniz yedek pottaki kahvenin sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi

Filtre Kahve Makinesi ile ilgili soru ve ihtiyaçlarınız için www.cafemarkt.com adresimize girerek, satis@cafemarkt.com mail adresimize mail göndererek ya da +90212 514 51 21 no’lu telefonumuzu arayarak deneyimli satış ekibimizden destek ve hizmet alabilirsiniz.

Similar Posts