Ana Sayfa / Endüstriyel Mutfak Ekipmanları / Pişirme Ekipmanları / Piliç Çevirme Makinelerinin Özellikleri
blank

Piliç Çevirme Makinelerinin Özellikleri

Fransızca kökenli kelime olan ‘rotisserie’, döner şiş ile donatılmış bir ısı kaynağında etin çevrilerek pişirilmesi anlamına gelir. Etin kendi suyunda belli bir ısıda döndürülerek pişirilmesi etin daha leziz bir hale gelmesini sağlar. Piliç çevirme makinesi olarak bilinen cihazlar, dikey ve yatay şekilde tasarlanmıştır. Makineler, pilicin metal çubuklar yardımıyla her tarafının eşit şekilde pişirilmesini sağlar. Bu şekilde piliçler sağlıklı ve lezzetli bir şekilde pişmiş olur. Yemek kültürümüzün vazgeçilmez öğesi olan piliç çevirmeyi büyük küçük herkes tercih eder.

Piliç çevirme makineleri gazlı ve elektrikli ısıtmalı olarak iki modelde tasarlanmıştır. Gazlı piliç çevirme makinesi, alevi kontrol etmek için ayarlanabilir gazlı brülör cihazı ile donatılmıştır. Gazlı paslanmaz çelik gövdeye sahip olan cihazın temizliği ve bakımı olukça kolaydır. Tam ve eşit pişirmeyi ayarlanabilir şiş mekanizmasıyla sağlayan cihazın şiş ve cam kapak tutma kulpları ısıya dayanıklı bakalittir. Emniyet ventilli gaz musluğu bulunan piliç çevirme makinesini aynı zamanda gaz tasarrufu da sağlar. Bu makinelerin en dikkat çekici özelliği çelik dişli sistemi sayesinde sessiz bir çalışma imkanı sağlamasıdır. 

blank

Elektrikli piliç çevirme makinesi tavuğu pişirmek için elektrikli ısıtma sistemini kullanır. Bu modelde fırın sıcaklığı otomatik ayarlama ile donatılmıştır. Her bir rezistans ayrı ayrı kontrol edilir. Bu elektrikli piliç çevirme fırını, okunması kolay LED ekran, iç aydınlatma ve low-e tek bölmeli ön cam ile elektronik kontrolleri işleyerek mükemmel ürün görünürlüğü sağlar. Temizliği ve bakımı kolaydır ve sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Kullanımı kolay olan elektrikli piliç çevirme makinesinin iş ve cam kulpları bakalit ve ısıya dayanıklıdır. Kapaklı modeller de mevcuttur. Kapaklı piliç çevirme makineleri içerisindeki ısı sayesinde ürünleri eşit bir şekilde pişirir.

blank

İşletmelerde sıklıkla tercih edilen makineler birçok ürünü bir arada pişirebilir. İşletme hacminize göre piliç çevirme makinenizin kapasitesine karar verebilirsiniz. Genellikle her şişe 6 piliç takılır ve şiş sayısına göre kapasite belirlenir. Güzel ve yüksek ateşte kızarmış bir pilici rahatlıkla satabilir, müşterilerinizin memnuniyetini ve devamlılığını sağlayabilirsiniz. Uzun süre kullanılabilen ve işletmenizin demirbaşı haline gelecek makinelere rahatlıkla sahip olabilirsiniz.

Piliç Çevirme Makinesi Satın Al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir