sebze-dograma-makinası

Sezbe Doğrama Makinesi

Sebze doğrama makinesi endüstriyel mutfaklarda ve ev mutfaklarında sıkça kullanılan mutfak ekipmanları arasındadır. Sebze doğrama makinesinin farklı çeşitleri vardır.

  • Sadece doğrama yapan sebze doğrama makinesi
  • Dilimleme makinesi görevi gören sebze doğrama makinesi

Sadece doğrama yapan sebze doğrama makineleri soğan, domates gibi sebzelerin olabildiğince ufak olarak parçalanması işlemini gerçekleştirir.

Dilimleme makinası görevi gören sebze doğrama makinası sebzeleri parçalamanın yanında bir çok farklı şekilde doğrama özelliğine sahiptir. Bu tip sebze doğrama makinaları genellikle bıçaksız olarak satılırlar. Gerçekleştirilmek istenen sebze doğrama biçimine göre farklı bıçaklar satın alınır. Alınan bıçaklar tek tek kullanıldığı gibi bazı modellerde istenilen doğrama çeşidine göre bıçaklar üst üste takılarak kullanılır.

Sebze Doğrama Makinesi

Sebze doğrama makinesi çeşitleri boyutlarında göre de değişir:

  • Ayaklı sebze doğrama makinesi
  • Set üstü sebze doğrama makinesi

Sebze doğrama makinesi ve sebze dilimleme makinesi çeşitlerinin püre yapan modelleri de mevcuttur. Bu ürünler patates püresi, kereviz püresi gibi sebze pürelerini kusursuzca yapan modelleri vardır.
Ülkemizde en endüstriyel mutfaklarda kullanılan ve talep gören bir Fransa markası olan Robot Coupe sebze doğrama makinesidir. Robot Coupe sebze doğrayıcılar modeline göre hem farklı formlarda dilimleme yapar hemde püre yaparlar.

 Sebze Doğrama Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Ürünün paslanmaz materyalden üretildiğinden emin olunmalıdır.
  • Ürünün hijyenik ve gıdaya uyumlu malzemeden üretilmiş olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.
  • Ürünün kullanımının kolay olması gerekmektedir. Aksi halde mutfak içerisinde zaman kaybı yaratır.
  • Ürünün garantisi olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Ürün temizliğinin zor olmamasına dikkat edilmelidir.
  • Ürünün koku yapmayacak bşr materyalden yapıldığına emin olunmalıdır.

 

Paylaş
Önceki İçerikBambu Çerezlik
Sonraki İçerikEndüstriyel Bulaşık Makineleri Üzerine
Firmamız cafe, restoran ve otellere porselen, çatal bıçak, endüstriyel mutfak ekipmanları konusunda seçenekler sunmakta olup. Menülere özel konseptler oluşturarak bu konseptleri mekanla bir bütün haline getirmektedir. Müşterilerimize ürünlerimizle birlikte bu konularda tasarım ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca üretim tesisimizde farklı, yeni ürünler tasarlamakta ve üretmekteyiz. Bayilikler & Markalar (Tüm ürünler Öztiryakiler güvencesi ile satılmaktadır) Oztiryakiler Ana Bayisi Porterra KitchenAid HamiltonBeach Alfi Ambrogi Coffee Queen CookTek Daub Deglon FAC Grindmaster Guy Degrenne Hatco Hobart Klarco Morello Forni Nuova Simonelli Robot Coupe Rubbermaid SAMSUNG Santos Seltmann Weiden Simag Sico Sveba Dahlen Unox WMF WMF Coffee Machines XTS

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.