Profesyonel kahve makinesi

Kahve artık hemen hemen her cafe, otel ve restoranın menüsünde bulunan bir içecek. Pek çok kişi tarafından günün herhangi bir saatinde en az bir kere tüketiliyor. Bu kadar tercih edilen kahvenin pek çok farklı çeşidi mevcut. Peki doğru kahve yapmak için ne gerekir?

Profesyonel Kahve Makinesi

Kahve yaparken doğru bir sonuca ulaşmak için öncelikle doğru bir araç gereç ile çalışılmalıdır. Eğer ev ortamında tüketilen kahveden daha fazlasına ihtiyacınız var ise ya da bir mekan işletiyorsanız sizin ihtiyacınız olan bir profesyonel kahve makinesi çeşidi. Profesyonel kahve makinesi olarak müşterilerinize ne ikram etek istediğinize bağlı olarak filtre kahve makinesi, kollu kahve makinesi ya da otomatik kahve makinesi tercih edebilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi

Filtre kahve makineleri bir kağıt ya da özel olarak tasarlanmış süzgeçten, öğütülmüş kahve çekirdeklerini sıcak su ilavesi ile demleyerek süzen ve içime hazır hale getiren makinelerdir. Filtre kahve bir çok kahve çeşidine göre sağlık açısından tercih edilebilen lezzeti dolgun ve içimi yumuşak bir kahve çeşididir. Genellikle otel kahvaltılarında sunum için idealdir. Siz de işetmeniz için yumuşak içimli bir kahve sunmak istiyorsanız tercihinizi filtre kahve makinasından yana kullanabilirsiniz.

Kollu Kahve Makinesi 

Kollu kahve makinesi üzerinde bir ya da birden fazla kaşık bulundurur. Öğütücü yardımıyla inceltilen kahve çekirdekleri bu kaşıklar içerisine koyulur. Temper adı verilen bir yardımcı ile sıkıştırılarak hava boşlukları alınır. Kaşık için hazırlanmış alana yerleştirilir. Belli bir basınç ile ideal sıcaklıktaki su kaşığın içerisindeki öğütülmüş kahve ile buluşur. Bu sırada demlenme meydana gelir kaşığın alt bölümünden süzülen kahve fincanlarda servise hazırdır.

Otomatik Kahve Makinesi

Otomatik kahve makinelerinin bir çok modeli kendi içerisinde bir kahve öğütücüsüne sahiptir. Kahve haznesine yerleştirilen çekirdek kahveleri kandi öğütücüsü yardımıyla anında öğüterek su ile taze demleme yapar. Otomatik kahve makinelerinin avantajı bir çok kahve çeşidini sadece tek tuşa basarak yapabiliyor olması. Kendi programı içerisinde süt, su ve kahve ayarları bulunur. İstenilen kahveyi bir barista ihtiyacı olmadan her bardakta aynı kıvamda verir.

Profesyonel kahve makinesi
Profesyonel kahve makinesi

Kahve Makinesi çeşitleri ile ilgili soru ve ürün talepleriniz için www.cafemarkt.com adresimize girerek, satis@cafemarkt.com mail adresimize mail göndererek ya da +90212 514 51 21 no’lu telefonumuzu arayarak deneyimli satış ekibimizden destek ve hizmet alabilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikArzum Türk Kahvesi Makinesi
Sonraki İçerikDürüm Tost Makinesi
Firmamız cafe, restoran ve otellere porselen, çatal bıçak, endüstriyel mutfak ekipmanları konusunda seçenekler sunmakta olup. Menülere özel konseptler oluşturarak bu konseptleri mekanla bir bütün haline getirmektedir. Müşterilerimize ürünlerimizle birlikte bu konularda tasarım ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca üretim tesisimizde farklı, yeni ürünler tasarlamakta ve üretmekteyiz. Bayilikler & Markalar (Tüm ürünler Öztiryakiler güvencesi ile satılmaktadır) Oztiryakiler Ana Bayisi Porterra KitchenAid HamiltonBeach Alfi Ambrogi Coffee Queen CookTek Daub Deglon FAC Grindmaster Guy Degrenne Hatco Hobart Klarco Morello Forni Nuova Simonelli Robot Coupe Rubbermaid SAMSUNG Santos Seltmann Weiden Simag Sico Sveba Dahlen Unox WMF WMF Coffee Machines XTS

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.