Saray Zamanı Kahve Fincanı Takımı

Kahve geçmişten günümüze gelen, birçok farklı kahve fincanı ile servis edilen, toplumların kültüründe kendine has bir biçimde biçimlenen uyarıcı özelliği ile de ön plana çıkan bir içecektir.

Kahve ülkemizde de kahve fincanı ile sembolleşen önemli bir içecektir. Hatta öyle ki avrupa kahveyle Türkler sayesinde tanışmış; Uzun yıllar bizim kullandığımız usulle yani Türk kahvesi olarak kahveyi pişirip tüketmişlerdir. Günümüzde de en çok tüketilen  kahve çeşitlerinden birisidir Türk kahvesi . Dünya genelinde hemen hemen her tür restoranın menüsünde bulunan iki kahveden biridir.

Tabi bizim için kahvenin yeri ayrıdır sadece sıcak bir içecek değil bir sohbet arkadaşıdır kahve. Misafirliklerin olmazsa olmazıdır. En önemli misafirlerimize kahve ikram etmeden yollamayız. Kahve ikram etmek kadar kahveyi nasıl bir kahve fincanı ile ikram ettiğimizde önemlidir elbet. Yanında bir bardak su ve lokumla ikram ederiz kahveyi en güzel fincanlarımızda. Sadece misafirlerle değil keyif içinde içilir Türk kahvesi. Hatta güne başlarken bile kahve içeriz. Günün en önemli menüsünü oluşturan kahvaltı da kahve içilmeden önce yenilen şeylerden alır ismini.

Türk kahvesinin bol köpüklü olanı meşhurdur. Tabi şık fincanlarda kahve sonrası kapatılan fallarıda. Osmanlıda sunumda çok önemli olduğundan fincanlar da ayrı bir önem taşırdı. Şimdi Cafemarkt Osmanlı kahve keyfini sizlere yaşatıyor. Birbirinden güzel el dekorlarıyla süslenmiş Osmanlı esintisi sunan Porterra fincanları ile kahve keyfini bir başka yaşayacaksınız.

Saray Zamanı Kahve Fincanı Takımı
Saray Zamanı Kahve Fincanı Takımı
Saray Zamanı Kahve Fincanı Takımı
Saray Zamanı Kahve Fincanı Takımı

 

Paylaş
Önceki İçerikEndüstriyel Mutfak Web Hizmet
Sonraki İçerikKış Günlerinin Vazgeçilmezi Meyve Suları
Firmamız cafe, restoran ve otellere porselen, çatal bıçak, endüstriyel mutfak ekipmanları konusunda seçenekler sunmakta olup. Menülere özel konseptler oluşturarak bu konseptleri mekanla bir bütün haline getirmektedir. Müşterilerimize ürünlerimizle birlikte bu konularda tasarım ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca üretim tesisimizde farklı, yeni ürünler tasarlamakta ve üretmekteyiz. Bayilikler & Markalar (Tüm ürünler Öztiryakiler güvencesi ile satılmaktadır) Oztiryakiler Ana Bayisi Porterra KitchenAid HamiltonBeach Alfi Ambrogi Coffee Queen CookTek Daub Deglon FAC Grindmaster Guy Degrenne Hatco Hobart Klarco Morello Forni Nuova Simonelli Robot Coupe Rubbermaid SAMSUNG Santos Seltmann Weiden Simag Sico Sveba Dahlen Unox WMF WMF Coffee Machines XTS