Indüksiyonlu Ocaklar Çalışma Prensibi

0
282

Indüksiyonlu ocaklar teknolojinin ilerlemesi ile evlere kadar ulaştı.

Önceden sadece endüstriyel mutfakta kullanılan bu ocaklar nasıl ocaklardır ? Kulaktan dolma bilgileri bırakarak bu yazımızda indüksiyonlu ocakların çalışma prensibini sizinle paylaşacağız.

İndüksiyonlu ocaklar elektromıktanısa sahiptir. İndüksiyon uyumlu tenecere ve tavalar ise metal bir tabana sahiptir. Tencere ve tavaların ocağın üzerine koyulması ile birlikte manyetik bir alan oluşur. Bu manyetik alan enerjiyi pişirme kabının metal tabanına ilettiğinde ısı oluşur.  Bu durum tüm pişirme yüzeyinin ve mutfağın ısıya maruz kaldığı anlamına gelmez.  Sadece pişirme kabınız bu enerjiden etkilenerek ısınır.

indüksiyonlu ocaklar
indüksiyonlu ocaklar

İndüksiyonlu ocaklarda normal pişirme ekipmanlarını kullanamazsınız. Kullanabileceğiniz ürünleri ise basit bir mıknatıs testi ile anlamak mümkün. Tabak mıknatıs tarafından çekiliyor ise o ürün çalışma mekanizmasını harekete geçirebilecek nitelikte olduğundan indüksiyonlu ocaklar için uygundur.

İndüksiyonlu ocaklar el değidiğinde teni yakmaz. Bu sebeple mutfakta meydana gelebilecek ocaktan kaynaklı kazaları engeller.

Kullanılması normal ocaklara göre daha güvenli ve görüntüsü şıktır. Temizlemesi ise düz yüzeye sahip olması sebebiyle daha kolay ve hızlıdır.

İndüksiyon uyumlu endüstriyel tencere ve indüksiyon uyumlu tavalara www.cafemarkt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikYeni Yıl Eğlencesi için Endüstriyel Mutfak Hazırlıkları
Sonraki İçerikWaffle Evi Açmak
Firmamız cafe, restoran ve otellere porselen, çatal bıçak, endüstriyel mutfak ekipmanları konusunda seçenekler sunmakta olup. Menülere özel konseptler oluşturarak bu konseptleri mekanla bir bütün haline getirmektedir. Müşterilerimize ürünlerimizle birlikte bu konularda tasarım ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca üretim tesisimizde farklı, yeni ürünler tasarlamakta ve üretmekteyiz. Bayilikler & Markalar (Tüm ürünler Öztiryakiler güvencesi ile satılmaktadır) Oztiryakiler Ana Bayisi Porterra KitchenAid HamiltonBeach Alfi Ambrogi Coffee Queen CookTek Daub Deglon FAC Grindmaster Guy Degrenne Hatco Hobart Klarco Morello Forni Nuova Simonelli Robot Coupe Rubbermaid SAMSUNG Santos Seltmann Weiden Simag Sico Sveba Dahlen Unox WMF WMF Coffee Machines XTS

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.