Filtre Kahve Kağıdı - Filtre kahve makinesi

Filtre Kahve Makinesi ve Fitre Kahve Kağıdı

Filtre kahve makinesi öğütülmüş kahve çekirdeklerinin üzerine su akıtılarak demlenmesini prensibi ile çalışır. Bu işlem sırasında kahve çekirdekleri özel olarak üretilmiş bir kağıt filtreden geçirilirler. Bu kağıda filtre kahve kağıdı adı verilir. Filtre kahve kağıdı kahvenin demlenme hızına etki eder ve kahvenin prüssüz bir yapıda ve yumuşak olmasını sağlar.

Filtre kahve makinesi filtreleri çeşitli materyallerden yapılabilir. Ancak popüler olarak tercih edilen filtreleme sistemi kağıtlı olandır. Kağıdın kolayca değiştirilmesi vakitten ve iş gücünden tasarruf sağlamaktadır. Bu sebeple hem ev tipi filtre kahve makinelerinde hem de özellikle endüstriyel mutfaklarda seçilen filtre kahve makinelerinde filtre kahve kağıdı sıkça tercih eidlmektedir.

Filtre Kahve Kağıdı - Filtre kahve makinesi

Kaliteli Bir Filtre Kahvenin Sırrı

Kaliteli kahveye ulaşmanın 3 temel öğesi vardır. Bunlar kahve çekirdeğinin kalitesi,kullanılan suyun temizliği ve kullanılan filre kahve kağıdır. Eğer doğru kağıt kullanılmazsa bu kahveyi nasıl etkiler? Eğer doğru kağıt kullanılmaz ise kahvenin tadı tamamen değişebilir. Üzerinde kahve bulunan kağır kaynamış su ile ıslandığından ve demleme işlemi kağıdın üzerinde gerçekleştiğinden kağıdın kalitesi çok önemlidir. Kağıdın inceliği, kalınlığı da önemlidir. Eğer kağıt çok ince olur yırtılır ise doğru bir süzme işlemi gerçekleştiremeyeceğinden, kahve kalın ve tortulu bir yapıya sahip olur.

Bazı markaların filtre kahve makineleri delikli çelik süzgeç kullandığından kahveyi içimi zor tortulu olarak bırakabilmektedir. Ancak kağıtta tortu kalması ihtimali daha azdır. Süzme işlemini çok daha kaliteli yapar.

Filtre Kahve Kağıdı - Filtre kahve makinesi

Tüm bar ekipmanı ve bar malzemesi ile ilgili soru ve ihtiyaçlarınız için www.cafemarkt.com adresimize girerek, satis@cafemarkt.com mail adresimize mail göndererek ya da +90212 514 51 21 no’lu telefonumuzu arayarak deneyimli satış ekibimizden destek ve hizmet alabilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikBar Ekipmanları ve Malzemeleri
Sonraki İçerikSıcak Çikolata Makinesi
Firmamız cafe, restoran ve otellere porselen, çatal bıçak, endüstriyel mutfak ekipmanları konusunda seçenekler sunmakta olup. Menülere özel konseptler oluşturarak bu konseptleri mekanla bir bütün haline getirmektedir. Müşterilerimize ürünlerimizle birlikte bu konularda tasarım ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca üretim tesisimizde farklı, yeni ürünler tasarlamakta ve üretmekteyiz. Bayilikler & Markalar (Tüm ürünler Öztiryakiler güvencesi ile satılmaktadır) Oztiryakiler Ana Bayisi Porterra KitchenAid HamiltonBeach Alfi Ambrogi Coffee Queen CookTek Daub Deglon FAC Grindmaster Guy Degrenne Hatco Hobart Klarco Morello Forni Nuova Simonelli Robot Coupe Rubbermaid SAMSUNG Santos Seltmann Weiden Simag Sico Sveba Dahlen Unox WMF WMF Coffee Machines XTS

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.