Çin restoranı açmak
Çin restoranı açmak

Çin restoranı açmak bir çok restoran açmaktan daha uğraşlı bir tercihtir.

Çin restoranı açmak için çin kültürü Türk kültürüne yakın olmadığından ve damak tatları tamamen farklı olduğundan  öncelikle yapılması gerekenlerin çok iyi planlanmış olması gerekmektedir. Gerek kullanılacak ekipmanlar gerek sunum Türk yemeklerinden çok farklı ve alışılmışın dışında olacaktır.

Buradaki avantaj Türklerin Çin mutfağını çok iyi tanımıyor olması. Açacağınız çin restoranı için zaten elinizde harika bir avantaj oluyor. Bilinmeyen her şey merak uyandırır. Üreteceğiniz lezzetlerin tadına bakmak için herkes koşarak gelecektir. Önemli nokta size gelen müşterilerin sadakatini sağlamak. Peki çin restoranlarının olmazsa olmazları nelerdir?

Çin restoranı açmak için gerekli ekipmanlar

Buz dolabı
Derin dondurucu
Ocak
Chafing dish
Soğuk servis bankosu
Sıcak servis bankosu
Açık büfe için soğuk ve sıcak yiyecek
Wok tava
Kaçerola
Süzgeçli tencere
Buharlı pişirici
Bıçak
Hassas tartı
Kepçe
Kevgir
Spatula
Kaşık
Ölçü kabı
Ölçü kaşıkları
Süzgeç
Chop stick
Havan
Kesme tahtası
Santoku bıçağı
Masa
Sandalye
Yazar kasa
Masa numarası
Çatal-bıçak-kaşık
Bardak
Çay potları
Fincanlar
Kağıt kaplar
Porselen tabaklar
Ahşap sunumluklar

Çin restoranı açmak üzerine bilgileri sizinle paylaşmak istedik.Yukarıdaki listede yer alan ürünler çin restoranların vazgeçilmezleri ancak tabi ki sizin ürünleri sunuş biçiminize göre ürünler artabilir ya da azalabilir.

Çin restoranı açmak

 

Paylaş
Önceki İçerikSunum Konsepti
Sonraki İçerikFarklı Sunum Konsepti Fikirleri
Firmamız cafe, restoran ve otellere porselen, çatal bıçak, endüstriyel mutfak ekipmanları konusunda seçenekler sunmakta olup. Menülere özel konseptler oluşturarak bu konseptleri mekanla bir bütün haline getirmektedir. Müşterilerimize ürünlerimizle birlikte bu konularda tasarım ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca üretim tesisimizde farklı, yeni ürünler tasarlamakta ve üretmekteyiz. Bayilikler & Markalar (Tüm ürünler Öztiryakiler güvencesi ile satılmaktadır) Oztiryakiler Ana Bayisi Porterra KitchenAid HamiltonBeach Alfi Ambrogi Coffee Queen CookTek Daub Deglon FAC Grindmaster Guy Degrenne Hatco Hobart Klarco Morello Forni Nuova Simonelli Robot Coupe Rubbermaid SAMSUNG Santos Seltmann Weiden Simag Sico Sveba Dahlen Unox WMF WMF Coffee Machines XTS

2 YORUMLAR

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.