Balık Restoranı Açmak
Balık Restoranı Açmak

Balık restoranları dört yanı deniz olan Türkiye’nin simgelerinden sayılır. Hemen hemen her bölgemizde güzel balık restoranlarına rastlamak mümkün. Restoran açmak için yapılması gereken temel işlemlerden sonra aşağıda sıraladığımız balık restoranı açmak adımları izleyebilirsiniz.

1. Adım

Balık restoranı açmak için ilk adımda yapılacak iş deniz ürünleri ve yanında servis edeceğiniz yiyecekler için gerekli olan ürünleri nereden alacağınıza dair bir fiyat araştırması yapmanız. Sizin için uygun olan yer ile belli bir süre için fiyat anlaşması yapmalısınız .

2.Adım

Balık restoranınız için bir menü oluşturmalısınız. Menü oluşturmadan önce küçük bir araştırma ile restoranı açacağınız bölge yakınlarında bulunan balık restoranlarının menülerini ve en çok tercih edilen ürünlerini belirlenebilir.

Balık Restoranı Açmak
Balık Restoranı Açmak

3.Adım

Görev tanımlamaları yapılmalı. Hangi işi kimin yapacağına göre bir iş düzeni kurularak iş akışının nasıl sağlanacağına karar verilmeli. Gerekli elemanların işe alım süreçleri gerçekleştirilmeli.

4.Adım

Restoran açılışını gerçekleştirmeden pazara giriş yapılmalıdır. Restoranın genel konsepti, satılacak ürünler ve ürünlerin kalitesi ve tazeliğine yönelik bir tanıtım yapılmalı. Tanıtım sosyal paylaşım sitelerinden viral yolla, basılan farklı flyer ve broşürlerle, televizyon ve radyo reklamlarıyla ya da seçilebilecek farklı yollar ile yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta tanıtımda hitap edilecek kitleye direk gidecek en kısa yolu izlemektir.

 

Açacağınız balık restoranı için gerekli tüm mutfak ekipmanlarını Cafemarkt‘dan temin edebilirsiniz.

 

 

Paylaş
Önceki İçerikSon Dönem Konsepti Kuru Buz
Sonraki İçerikSunum Konsepti
Firmamız cafe, restoran ve otellere porselen, çatal bıçak, endüstriyel mutfak ekipmanları konusunda seçenekler sunmakta olup. Menülere özel konseptler oluşturarak bu konseptleri mekanla bir bütün haline getirmektedir. Müşterilerimize ürünlerimizle birlikte bu konularda tasarım ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca üretim tesisimizde farklı, yeni ürünler tasarlamakta ve üretmekteyiz. Bayilikler & Markalar (Tüm ürünler Öztiryakiler güvencesi ile satılmaktadır) Oztiryakiler Ana Bayisi Porterra KitchenAid HamiltonBeach Alfi Ambrogi Coffee Queen CookTek Daub Deglon FAC Grindmaster Guy Degrenne Hatco Hobart Klarco Morello Forni Nuova Simonelli Robot Coupe Rubbermaid SAMSUNG Santos Seltmann Weiden Simag Sico Sveba Dahlen Unox WMF WMF Coffee Machines XTS

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.